Pondělí, 29 května, 2023

/

Zřiďte si virtuální kancelář pro potřeby svého podnikání

Pokud chcete začít podnikat, je nezbytné, aby byla vaše firma, sídlo nebo IČO přiřazeno ke konkrétní adrese. Bez ní nebude možné požádat o zapsání do živnostenského rejstříku. Pronájem kancelářských prostor se podle lokality může dostat na desetitisícové sumy, což je zbytečný náklad v případě, že pracujeme v terénu, nebo můžeme vykonávat činnost z domova. Právě proto vznikla virtuální kancelář, nabídka pronájmu fyzických kancelářských prostor pro podnikatele.

Co vše virtuální kancelář nabízí

V prvé řadě je nutné zmínit úsporu, která s pronájmem virtuální kanceláře vzniká. V různých částech Prahy byste za pronájem kancelářských prostor pro sídlo společnosti zaplatili několik tisícovek navíc, virtuální kanceláře však nabízí pronájem od 200 Kč za měsíc.

Druhým poskytovaným benefitem, který se za službou ukrývá, je lokalita. Sídlo firmy v Praze nabízí umístění na lukrativní adrese, která přidává kredit u pracovních partnerů i zákazníků.

V rámci pronájmu je možné využít doplňkových služeb. Mohla by vás zajímat správa a evidence pošty nebo vyřizování telefonních hovorů. Vaši poštu vám může zaměstnaný personál zasílat e-mailem, nebo vám ji uschová do doby, než si ji budete moci vyzvednout. Podobné je to také s telefonáty, které buď vyřídíme za vás a se skutečností vás budeme informovat, nebo volajícího přesměrujeme přímo na váš telefon. Vy se tak můžete zbavit nechtěných telefonátů v podobě různých průzkumů trhu.

V případě, že ke své práci žádnou asistentku nepotřebujete, dokonce nevyužijete ani fyzickou kancelář, virtuální kancelář je přesně to, co vám přijde vhod.

Povinnosti spojené s užíváním virtuální kanceláře

Jestliže bude vaše sídlo firmy vedeno na virtuální kanceláři, dbejte na to, abyste vždy finančnímu úřadu poskytli v případě potřeby vhodné podmínky pro daňovou kontrolu. V případě námi nabízených kanceláří je to včasná rezervace prostor. Dále pak také hlídejte lhůtu stanovenou finančním úřadem pro přebírání pošty.