Čtvrtek, 13 června, 2024

/

Proč je platební aplikace Revolut stále populárnější

V poslední době čím dál častěji slyšíme o platební aplikaci Revolut. V krátkosti by se dalo říct, že Revolut má spoustu funkcí, díky kterým vám ušetří peníze a starosti ohledně správy financí. Co konkrétně za tímto úspěchem stojí?

O jakou aplikaci vlastně jde

Revolut jakožto aplikace pouze v digitální podobě nemá žádné kamenné pobočky. Aplikaci je nutné si stáhnout do telefonu a obdržíte k ní debetní kartu, kterou buď lze získat zdarma, nebo si ji objednáte a zaplatíte náklady za poštovné (99 Kč). Vedení účtu a debetní karty je zdarma, ale aplikace má i placenou část, která poskytuje několik výhod navíc, jako je podpora kryptoměn.

V aplikaci můžete najednou držet až 30 měn a platit můžete ve více než 150 měnách. Za převody neplatíte žádné poplatky a to samé platí pro SEPA platby (rychlé a levné převedení peněžních prostředků do zahraničí v rámci sjednaného prostoru). K účtu máte také vlastní IBAN (mezinárodní číslo bankovního účtu) a umožňuje vám tedy posílat své prostředky bankovním převodem. S navýšením hotovosti na účtu vám může pomoci půjčka na OP.

Jaké výhody vám Revolut poskytne

Při správném používání vám dokáže debetní karta, kterou máte k účtu, ušetřit až tisíce korun. Je hned několik způsobů, jak vám tato aplikace šetří finance, ovšem jeden z nejvýznamnějších se týká směňování peněz. Ať už se jedná o cesty do zahraničí, či nakupování online na zahraničních serverech, kurzy jsou opravdu výhodné a směny probíhají velmi rychle. Narozdíl od kurzů v běžných bankách jsou téměř identické jako středové kurzy (oficiální hodnota určité měny).

Co to pro vás znamená? V praxi to vypadá následovně. Například jedno euro má podle středového kurzu hodnotu 25,66 Kč, ovšem zatímco Revolut vám nabídne 25,65 Kč, běžná banka má kurz 25 Kč. Co je u jednoho eura drobnost na desetinném místě, to se může při vyšších částkách výrazně projevit. U 100 eur se jedná již o 70 Kč a u 10 000 eur je to dokonce 7 tisíc korun.

Ušetřete při výběru z bankomatů

Chcete-li provádět výběr peněz z bankomatu Revolut kartou, vybírejte vždy v lokální měně, aby konverze zůstala na straně Revolutu. Limit na výběry zdarma je měsíčně kolem 4500 Kč. U placených verzí se pohybuje až okolo 16 500 Kč. Po překročení měsíčního limitu platíte za výběry 2 % z vybírané částky. I s tímto navýšením je výběr stále výhodnější, než tomu bývá v některých klasických bankách.

Revolut je chytrý moderní nástroj k správě vašich financí. Můžete se spolehnout, že s touto aplikací nebudete zbytečně platit za služby, za které nemusíte.