Pondělí, 29 května, 2023

/

Kde získat peníze o víkendu?

Pokud se člověk o víkendu dostane do nemilé situace a potřebuje rychle nějaké finanční prostředky, moc možností na výběr není. Banky a většinai nebankovních finanční společností má o víkendu zavřeno. Avšak existují i půjčky o víkendu. Jak je získat? 

Zákony schválnosti fungují. Spotřebiče nebo auto se rozbijí vždycky ve chvíli, kdy je člověk nejvíc potřebuje. I o víkendu tak mohou nastat situace, které musí člověk hned řešit. Co si počít, když chybí finance a je víkend?

Řešením je rychlá půjčka o víkendu. Jaké má tato půjčka parametry? A kdo může o půjčku o víkendu žádat? Odpovědi nejen na tyto otázky přináší následující článek.

Půjčka o víkendu – podmínky

Půjčky o víkendu jsou doménou nebankovních společností. Ty jsou známé tím, že mají benevolentnější podmínky než banky a zpravidla vyhoví i lidem, kteří mají nějaký ten škraloup v úvěrové minulosti.

Mezi základní podmínky pro získání víkendové půjčky patří:

  • věk nad 18 let
  • občanství ČR (nebo povolení k pobytu)
  • vlastní bankovní účet
  • platný doklad totožnosti (někdy jsou potřeba dva)

Poskytovatelé spotřebitelských úvěrů, kteří mají licenci České národní banky, zároveň musí kontrolovat registry dlužníků. Rovněž by měli zkoumat, jestli potencionální klient zvládne půjčku splatit. 

Ne všichni však takto postupují a zejména u víkendových půjček, u nichž se očekává rychlé vyřízení, se lze setkat i s půjčkami bez registru a bez doložení příjmů. Na takové produkty je však potřeba si dávat pozor.

Parametry víkendové půjčky

Pokud člověk zvolí výplatu na ruku, musí počítat s tím, že to bude o něco dražší, než úvěr zaslaný na bankovní účet. Věřitel totiž musí zaplatit provizi společnosti nebo kurýrovi, který peníze fyzicky vyplatí. 

Rychlost a dostupnost půjčky téměř pro každého je vykoupena vysokou RPSN, úrokovou sazbou a sankcemi. RPSN se u víkendových půjček pohybuje v řádu stovek až tisíců procent. 

V takovém případě je lepší si počkat na pracovní týden a poohlédnout se jinde. Klient by totiž půjčku mnohonásobně přeplatil.

Dalším znakem rychlé půjčky o víkendu je, že se zpravidla jedná o tzv. mikropůjčky. To znamená, že si lze půjčit peníze jen v řádech několika tisíc, maximálně desítek tisíc korun. 

Rovněž tak je nutné počítat s krátkou dobou splatnosti. Ta bývá většinou do 30 dní, ovšem může být i mnohem kratší. Půjčka je většinou splatná jednorázově. Každé prodloužení splatnosti se pořádně prodraží. 

Půjčka o víkendu – na účet, nebo v hotovosti?

Banky mají o víkendu zavřeno. Stejně tak o víkendu nelze spoléhat na převody mezi bankami. Takže půjčka o víkendu na účet je zatím stále ještě výjimkou. Aby peníze dorazily na účet během víkendu, je třeba, aby banka poskytovatele půjčky i banka žadatele podporovala okamžité platby

Okamžité platby umožňují převádět peníze mezi účty během několika sekund bez ohledu na to, jestli je pracovní den, víkend nebo svátek. Banky, které jsou zapojeny do systému okamžitých plateb, musí platby okamžitě přijímat, nemusí však už nabízet službu odesílání odchozích plateb.

Obdobně rychlé převody peněžních prostředků nabízejí také SEPA platby. Zde se ovšem jedná o platby v eurech v rámci Evropské unie. Dobré je, že poplatky SEPA platby jsou regulované EU a odesílatel i příjemce se o ně dělí.

U víkendových půjček se sice SEPA platby nevyužijí, ovšem je dobré o nich něco vědět. Přece jenom platby do zahraničí jsou dnes běžné a díky SEPA platbě může člověk ušetřit..

Jistotou peněz o víkendu jsou společnosti, které umožňují výplatu v hotovosti na ruku. Tato půjčka je proto často nazývána jako půjčka o víkendu ihned. Peníze klientovi předá buď kurýr na domluveném místě, nebo si je klient převezme ve vybraných trafikách nebo čerpacích stanicích.

Na co si dát pozor

Na poli víkendových půjček se pohybuje spousta podvodníků a lichvářů, jejichž jediným cílem je co nejvíce vydělat. Jak se jim vyhnout?

V první řadě je třeba si zkontrolovat, jestli daná instituce má licenci k poskytování úvěrů od ČNB. Tuto informaci lze snadno najít na webu zmíněné banky.

Dále je dobré si přečíst recenze a zkušenosti jiných klientů. Člověk by měl zvolit jen ověřenou a dlouhodobě fungující instituci. Pokud žádné hodnocení nelze najít, pak je lepší hledat dál. 

Samozřejmostí je, aby si člověk pořádně přečetl podmínky smlouvy, spočítal si, kolik za půjčku zaplatí a zodpovědně zvážil, jestli je schopný v určené době peníze vrátit