Pondělí, 29 května, 2023

/

Nese s sebou půjčka ihned nějaká rizika?

Ocitli jste se v situaci, kdy potřebujete peníze na svém účtu co nejdříve? Existuje pár možností, jak se k nim dostat. Můžete požádat o půjčení nějakého ze svých příbuzných či známých. Ale v tomto případě vám hrozí, že narušíte své rodinné nebo přátelské vztahy.

Další možností je sehnat si brigádu, kdy dostanete peníze na ruku, případně budete mzdu dostávat každý týden. I toto řešení má ale svá úskalí – ne každý má kapacity na to, aby zvládal další pracovní poměr. A navíc může být velmi obtížné najít v krátké době vhodný přivýdělek.

Poslední možností je tedy klasická půjčka. Mnozí z vás si jistě řeknou, proč si brát půjčku na pár tisíc. Jako vše má i půjčka své slunné a stinné stránky. Pojďme se na ně společně podívat.

Jaká půjčka bude nejlepším řešením?

Nabídka na finančním trhu se v posledních letech velmi rozrostla. To může být sice velká výhoda, co se týče množství nabídek, ale pro klienta zoufale hledajícího nejlepší produkt poněkud matoucí. Nebojte se, cestu najdete.

Pokud patříte mezi ty, co potřebují peníze nejlépe do druhého dne, aby pokryli nejnutnější výdaje, volte produkt s názvem půjčka ihned. Tento úvěr vám poskytne peníze do pár minut od uzavření smlouvy. Zažádat můžete obvykle o nižší částky od 5000 do desítek tisíc. Sami si poté nastavíte, jak dlouho budete půjčku splácet. Tyto nižší částky nabízí i možnost jednorázového splacení následující měsíc.

Jaké má výhody půjčka ihned?

Bezesporu nejvíce ocení klienti její rychlost a jednoduchost. Uveďme se do situace, kdy jste na konci měsíce nevyšli s penězi a máte uspořádat oslavu narozenin vaší dcerky. Co byste potřebovali v tu chvíli více než peníze na svém účtu během pár minut.

K samotnému vyřízení půjčky nemusíte fyzicky docházet na žádnou pobočku. Jediné, co musíte udělat, je vyplnit internetový formulář na webu poskytovatele. Peníze vám přijdou bankovním převodem ihned po uzavření smlouvy. Rychlé, jednoduché, a ještě k tomu pohodlné, to vše je půjčka ihned. 

Před čím se mít u půjčky ihned na pozoru?

Jako u každé půjčky byste si měli dopředu rozmyslet, jak vysokou půjčku opravdu potřebujete. Následně si i pečlivě rozvrhněte splátky tak, abyste je dokázali splácet a nedostali se do finančních problémů. Pamatujte na to, že za pozdní splácení vám hrozí velké pokuty, které vám mohou značně přitížit.

Ale zpět k půjčce ihned. U online nabídek je o něco větší riziko, že narazíte na podvodníky. I když Česká národní banka dle zákona dohlíží na subjekty poskytující úvěry v České republice, může se stát, že jejich oku nějaký podvodník unikl. Proto si vždy svého vybraného poskytovatele nejdříve důkladně prověřte, například na stránkách České národní banky.