Pondělí, 29 května, 2023

/

Proč začít podnikat už na VŠ a jak sedět na dvou židlích? 

Ačkoli si mnoho potenciálních podnikatelů může myslet, že je nejlepší počkat se svým začínajícím podnikatelským nápadem, dokud nedostudují, někteří důvtipní podnikatelé se vrhnou do podnikání ještě ve škole. Jak zvládají obojí?

Ujasněte si své vlastní priority

Vaše podnikatelská dráha je důležitá, ale nesmíte ji upřednostnit před svým akademickým výkonem a někdy i na úkor svého akademického výkonu. To jak se rozhodnete rozdělit si čas, by se mělo řídit tím, zda vidíte budoucí kariéru v podnikání nebo ve svých postgraduálních plánech.

Vytvořte si plán, jak efektivně řídit čas

Jako student máte luxus, který jako pracující profesionál nikdy nebudete moci využít k realizaci podnikatelského nápadu. Neplatíte hypotéku, nemusíte tolik vydělat a krachem nekončí život. Musíte ovšem bojovat s nedostatkem času – proto si vypracujte přesný plán, který budete důsledně dodržovat. 

Tip: Neváhejte využít možnosti vypracování podkladů diplomových prací, případně vypracování bakalářských prací na zakázku. Tak získáte tolik potřebný čas pro vaše podnikání, který byste jinak trávili nudným psaním. 

Využijte univerzitní zdroje

Jako student máte přístup k rozsáhlé síti, kterou už nikdy v životě neuvidíte. Expertní členové fakulty, akademické kurzy a studentské organizace jsou na dosah ruky, takže toho využijte, dokud můžete. Profesoři jsou často skvělými poradci a mohou být dobře propojení, což vám pomůže seznámit se s kontakty, které vám mohou pomoci rozšířit vaše podnikání.

Pokud hledáte spoluzakladatele, zapojení se do studentských organizací vám může pomoci setkat se s podobně smýšlejícími lidmi. Škola může být také skvělým místem pro získání počátečního kapitálu. Mnoho univerzit pořádá soutěže o obchodní plány, které rozdávají finanční odměny nebo vám mohou pomoci spojit vás s potenciálními investory. Shyu a její partner se během jejího posledního ročníku na vysoké škole přihlásili do soutěže, která jim nakonec přinesla jejich prvního investora.

Spojte podnikání se studiem

Kdo říká, že škola a podnikání musí být samostatné entity? Absolvování kurzů, které podpoří vaše podnikání, je skvělý způsob, jak získat znalosti a odborné znalosti, které potřebujete, abyste byli efektivnějšími podnikateli. Co může být lepšího než získat školní kredit za výzkum a zahájení vlastního podnikání?