Pondělí, 29 května, 2023

/

Amazon plánuje přijmout přes 125.000 nových zaměstnanců

Americký internetový obchod Amazon v úterý uvedl, že plánuje přijmout přes 125.000 nových zaměstnanců do nových logistických center po celých Spojených státech. V některých lokalitách nabídne průměrnou nástupní mzdu více než 18 USD (15,28 eura) na hodinu.

Největší online prodejce na světě tak zvýší mzdy přibližně ze 17 USD na hodinu v květnu. V některých lokalitách poskytne společnost náborové odměny ve výši 3000 USD, řekl Dave Bozeman, viceprezident Amazon Delivery Services.

Zvýšení mezd ukazuje, jak se velcí zaměstnavatelé snaží přilákat zaměstnance na stále napjatější trhu práce v USA, kde každý týden úřady evidují stále méně žádostí o podporu a zaměstnanost stoupá.

Bozeman připsal nejnovější zvýšení odměn v rámci náboru tvrdé konkurenci. Amazon neuvedl přesné údaje, ale zvýšení o 1 dolar ze 17 USD / hodina představuje nárůst zhruba o 6%.

Společnost Amazon, která je v současnosti druhým největším soukromým zaměstnavatelem v USA, stanovila v roce 2018 minimální mzdu ve výši 15 USD na hodinu. Bozeman řekl také, že Amazon ponechá tento základní plat, ale díky různým benefitem, jako je financování školného se může nástupní mzda vyšplhat až na 22,50 USD / hodina v některých oblastech.

Amazon najímá pracovníky pro 100 nových logistických provozů, které začne otevírat tento měsíc v USA. Od začátku roku přitom internetový gigant otevřel přes 250 nových logistických provozů včetně skladů a letištních uzlů. Velká část nových zaměstnanců má pomoci Amazonu dosáhnout jeho cíl, kterým je dodání zboží v den objednávky pro členy věrnostního klubu Prime.

Amazon dodal, že chce nové pozice na plný i částečný úvazek obsadit co nejrychleji, ale nezveřejnil časový harmonogram.

Za uplynulý rok během pandemie nového koronavirus prošlo více lidí z obchodů k online nakupování. Maloobchodníci v USA se tomu přizpůsobují. Amazon najal jen loni 500.000 lidí.