Pondělí, 29 května, 2023

/

Goldman Sachs Group převezme GreenSky za 2,24 miliardy USD

Americká banka Goldman Sachs Group koupí fintech GreenSky za 2,24 miliardy USD (1,9 miliardy eur). Touto akvizicí posílí svou divizi retailového bankovnictví Marcus.

Newyorský finanční koncern zaplatí za každou akcii GreenSky 0,03 své kmenové akcie, což odpovídá ceně přibližně 12,11 USD na akcii. To je přibližně o 56% více v porovnání s úterní zavírací cenou GreenSky na úrovni 7,77 USD.

Spotřebitelé v posledních letech stále více využívají splátkové programy, které poskytují firmy, jako jsou Afterpay nebo AFFIRM Holdings. Goldman Sachs už spolupracuje s Apple na splátkovém programu, uvedly zdroje obeznámené se záležitostí v červenci. Banka získá akvizicí GreenSky fintech firmu, která spolupracuje s více než 10.000 obchodníky, aby mohla nabídnout různé způsoby splácení nákupů svým zákazníkům.

Banky využívají technologii GreenSky na poskytování úvěrů spotřebitelům s velmi vysokým nebo vysokým úvěrovým ratingem. Firma spravuje úvěrové portfolio v objemu okolo 9 miliard USD a přibližně 4 miliony zákazníků financovalo nákupy v hodnotě více než 30 miliard USD s využitím její technologie od založení GreenSky v roce 2006.

Správné rady Goldman Sachs a GreenSky už akvizici schválili. Ještě ji musí odsouhlasit akcionáři GreenSky a uzavřít by měla v posledním čtvrtletí tohoto roku nebo v 1. čtvrtletí 2022.