Pondělí, 29 května, 2023

/

Britský cestovní sektor se připravuje na novou vlnu propouštění

Britský cestovní sektor se připravuje na novou vlnu snižování pracovních míst. Obchodní organizace v oblasti cestovního ruchu (ABTA) uvedla, že více než dvě třetiny jejích členů plánují propouštět v blízkém čase pro vládní restrikce při návratu z dovolených.

Letecké společnosti a cestovní kanceláře označili britské cestovní pravidla za příliš drahé a komplikované. Viní je z druhého „ztraceného léta“ v roce 2021.

Podle ABTA, která zastupuje 4300 firem v odvětví cestovního ruchu, byly dovolenkové rezervace v létě 2021 o 83% nižší ve srovnání s úrovněmi před pandemií. V důsledku toho většina jejích členů plánuje další propouštění na konci tohoto měsíce, kdy se skončí letní dovolené.

Generální ředitel ABTA Mark Tanzer ve svém prohlášení konstatoval, že vládne požadavky v oblasti cestování skresali v létě poptávka, což ohrožuje firmy a pracovní místa.

Očekávané propouštění zvýší celkový počet ztracených pracovních míst v souvislosti s pandemií onemocnění COVID-19 na téměř 100.000 v odvětví cestovních služeb směřujících do zahraničí, uvádí ABTA. Toto číslo po zahrnutí vlivu na dodavatelský řetězec stoupne na 226.000 osob.

ABTA zopakovala výzvy leteckých společností a letišť, aby vláda zrušila požadavek na drahé PCR testy pro plně očkovaných lidí, kteří se vracejí do Británie ze zahraničí. Domnívá se také, že vláda by měla poskytnout finanční podporu cestovnímu ruchu, který nadále trpí obtížemi, zatímco se domácí ekonomika již vzpamatovává z pandemie.