Úterý, 30 listopadu, 2021

/

Čínský elektromobil s dojezdem 620 km za cenu Octavie!

Čínský automobilový průmysl je nesmírně pestrým hřištěm. Přestože u nás je drtivá většina čínských automobilek naprostou neznámou, tak jde o obrovský trh rozměrů, jaké si jen těžko umíme představit. Jistě, i v Číně se dodnes najde množství automobilek, které dodávají automobily s pochybnou kvalitou, najdou se i takové, které by neměly nejmenší problém uspět ani u nás. Jednou z nich je automobilka SAIC, která přináší použitelný a příjemně vypadající elektromobil za dostupnou cenu.

Tesla je jednoznačně inspirací pro každou automobilku, která na trh přichází s elektromobily. Jistě, kvalita není ničím, čím by se měli inspirovat, ale minimálně koncept a technologie za pozornost konkurence stojí. Portál chinapev.com přinesl informace o novince s názvem Roewe R ER6. Novinka není až takovou novinkou. Tento atraktivní sedan přišel už před rokem, nejdříve dostal do vínku spalovací motory, později přišel i hybrid. Dnes přichází elektromobil.

Novinka s názvem Roewe R ER6 přišla s elektromotorem o výkonu 184 koní. Číňan tak sprinterem nebude, na nedostatek výkonu se však také nebude dát stěžovat. Maximálka 185 km / h je také více než dostatečná. Nejzajímavější je však dojezd. Ten je na úrovni 620 km, což je hodnota, jakou disponují v podstatě ty nejlepší výzdobu Tesly. Délka přes 4,7 metru a rozvor náprav přes 2,7 metru jsou zárukou dostatečného komfortu i v interiéru. Potěší i skvělá výbava, automatická převodovka, kožené čalounění, panoramatická střecha. Zaujme i přítomnost 12,3 palcové obrazovky namísto klasických budíků, což působí mimořádně hodnotně. Stejně i 10 palcový displej multifunkčního systému umístěn po vzoru Tesly do středového panelu. Kromě toho auto disponuje i internetovým připojením a moderním softwarovým vybavením. Nejlepší na tom všem je cena, která je v přepočtu 20 000 €. Za takové peníze koupíte velké komfortní rodinné auto na elektrický pohon se slušným dojezdem a překvapivě kvalitní výbavou. Inu, v Číně najdeme klenoty, které by iu nás byly prodejními hity!